Trasa nr 12 jest w naszej ocenie trasą dla początkujących. Nie dla tego, że jest prostsza od innych wersji Turawskiej Siódemki lecz dlatego, że jej dystans to jedynie niecałe 6 km.  Nie ma tu asfaltu jedynie leśne i polne ścieżki gruntowe oraz utwardzone. Początek i koniec trasy znajduje się tradycyjnie niedaleko drogi serwisowej przy obwodnicy miasta Opola w pobliżu CH Turawa Park.

Startujemy tradycyjnie w tym samym miejscu co bieg Turawska Siódemka (GPS startu : 50.687763, 17.987173). Biegniemy prosto, następnie na rozwidleniu skręcamy w prawo. W okolicach 800 m nie skręcamy jak zawsze w lewo w stronę leśnej szkółki lecz biegniemy prosto Poruszamy się drogą zgodnie z jej przebiegiem. Biegniemy w stronę Zawady. W okolicy nawrotki z trasy tradycyjnej na rozwidleniu skręcamy ostro w prawo. Od tego momentu trasa pokrywa się z tradycyjną wersją Turawskiej Siódemki. Biegniemy cały czas prosto aż do rozwidlenia w pobliżu przejazdu. Skręcamy prosto i pozostaje nam już tylko długa prosta do mety. Po około 1.6 km wracamy na miejsce startu. 

Jak zawsze przypominam, że miejsce startu możecie sobie zmienić i rozpocząć swoją aktywność z parkingu TURAWA PARK. Wtedy do proponowanej trasy trzeba w zależności od wariantu doliczyć 2.7 (jeśli skręcanie pod mały mostek pod obwodnicą) lub 4.7 km (jeśli biegniecie asfaltem pod wiaduktem). W drugim przypadku trasa powinna mieć równe 10 km. 

(MK)

 Opis trasy
Rodzaj nawierzchni :  teren 
Profil trasy : płaska
Dystans : ok. 5.6 km
Przeznaczenie : Rozbiegania, biegi ciągłe
Utrudnienia na trasie : brak
Link do trasy w formacie *.gpxPobierz archiwum z plikiem GPX