Dzisiaj proponujemy Wam Turawską Siódemkę z dużym plusem. Ten plus to dodatkowe 8 km.  Trasa nr 11 jest idealna na spokojne dłuższe rozbieganie. Przy zmianie miejsca startu możemy po treningu mieć na liczniku prawie 20 km. Trasa jak już zapewne wiecie jest idealna dla biegaczy, którzy lubią biegi terenowe / przełajowe oraz trasy płaskie bez podbiegów. Początek i koniec trasy znajduje się tradycyjnie niedaleko drogi serwisowej przy obwodnicy miasta Opola w pobliżu CH Turawa Park.

Startujemy dokładnie w tym samym miejscu co bieg Turawska Siódemka (GPS startu : 50.687763, 17.987173). Trasa nr 11 pokrywa się z trasą nr 9 do ósmego kilometra. W dzisiejszej wersji nie skręcamy w prawo w stronę ogródków działkowych lecz biegniemy nadal prosto do miejscowości Zbicko. Biegniemy zgodnie z przebiegiem drogi aż do rozwidlenia. Na nim skręcamy w prawo i przez mały mostek biegniemy asfaltem aż do drogi krajowej 46 (biegnąc tym fragmentem ulicy Szkolnej uważamy na ruch samochodów - jest to droga prowadząca do ogródków działkowych). Gdy już dobiegniemy do DK 46 skręcamy w prawo i ścieżką rowerową biegniemy prosto aż do skrzyżowania z Obwodnicą Północną. Przed skrzyżowaniem skręcamy w prawo w drogę gruntową, która zmienia się po chwili w drogę asfaltową. Docieramy do przejazdu kolejowego. Przekraczamy go i biegniemy asfaltem wzdłuż obwodnicy do najbliższego mostku. Przy nim skręcamy w prawo w drogę gruntową którą biegniemy zgodnie z jej przebiegiem. Gdy już jesteśmy na drodze utwardzonej i po prawej stronie widzimy metalowy ażurowy mostek skręcamy w lewo i wracamy na miejsce startu.

Miejsce startu jak zawsze możecie sobie zmienić i rozpocząć swoją aktywność z parkingu TURAWA PARK. W tym pierwszym przypadku do proponowanej trasy trzeba w zależności od wariantu doliczyć 2.7 (jeśli skręcanie pod mały mostek pod obwodnicą) lub 4.7 km (jeśli biegniecie asfaltem pod wiaduktem). W drugim przypadku trasa będzie miała około 19.7 km. Możecie również po przekroczeniu przejazdu kolejowego skręcić w lewo w stronę Turawa Park jednak wtedy mocno zmniejszycie sobie dystans :) 

(MK)

 Opis trasy
Rodzaj nawierzchni : mieszana ( asfalt, teren) 
Profil trasy : płaska
Dystans : ok.  15 km
Przeznaczenie : Rozbiegania, biegi ciągłe
Utrudnienia na trasie : sporadyczny ruch samochodów na dystansie (Zawada i Zbicko), płytka rzeczka przed Szkółką Leśną, przejazd kolejowy niestrzeżony x2
Link do trasy w formacie *.gpxPobierz archiwum z plikiem GPX