Lekko zmodyfikowana trasa biegu Turawska Siódemka. W tej wersji mamy do pokonania dystans około 8.5 km. Trasa jest idealna dla biegaczy, którzy lubią biegi terenowe / przełajowe oraz trasy płaskie bez podbiegów. Początek i koniec trasy znajduje niedaleko drogi serwisowej przy obwodnicy miasta Opola w pobliżu CH Turawa Park.

Startujemy dokładnie w tym samym miejscu co bieg Turawska Siódemka (GPS startu : 50.687763, 17.987173). Do km 3.8 trasa nie różni się od tej podstawowej. W tym wariancie nie robimy "nawrotki" a biegniemy prosto aby na końcu drogi skręcić w  prawo w ulicę Brzegową a następnie w ulicę Zieloną. Potem biegniemy cały czas prosto. Przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym skręcamy w prawo i biegniemy tak jak prowadzi nas droga. Na rozwidleniu biegniemy nadal prosto i po około 1.5 km docieramy do miejsca startu.

Możecie również zmienić miejsce startu i rozpocząć swoją aktywność z parkingu TURAWA PARK. W tym przypadku do proponowanej trasy trzeba w zależności od wariantu doliczyć 2.7 lub 4.7 km. 

(MK)

 Opis trasy
Rodzaj nawierzchni : mieszana ( asfalt, teren) 
Profil trasy : płaska
Dystans : ok.  8.5 km
Przeznaczenie : Rozbiegania, biegi ciągłe
Utrudnienia na trasie : sporadyczny ruch samochodów na dystansie ok. 300 m (Zawada), płytka rzeczka przed Szkółką Leśną
Link do trasy w formacie *.gpxPobierz archiwum z plikiem GPX