Grupa biegowa "Wieczorne Bieganie w Opolu spotyka się zazwyczaj trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki. Niedzielne treningi są sezonowe i odbywają się w różnych miejscach w zależności od zainteresowania.

 PoniedziałkiPoniedziałki to dzień treningów siły biegowej oraz tempa. Grupa spotyka się na Miejskim Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego 12 w Opolu. Następnie w zależności od przygotowanych ćwiczeń trenuje na stadionie tzw. szybkie bieganie bądź udaje się do Parku im. Armii Krajowej na trening siły biegowej na Górce Śmierci.

W okresie od października do marca treningi odbywają się tylko w parku na górce oraz w jej okolicach. 

Szczegóły dotyczące poniedziałkowych spotkań, godzin rozpoczęcia treningów oraz miejsca spotkania zawsze są dostępne na naszym fanpage`u na Facebook`u

Miejsce spotkania : Stadion ul. Sosnkowskiego 12 Opole 

GPS : 50.673959, 17.950005

Start : 18:00 

ŚrodyŚrody to dzień rozbiegania. Trasy oraz miejsce startu zmieniają się w zależności od pory roku. W okresie jesienno - zimowym grupa startuje podobnie jak w poniedziałek ze stadionu i udaje się na biegowe zwiedzanie Opola.  Okres wiosenno - letni to czas na treningi terenowe najczęściej w okolicach Zawady. Miejscem spotkań jest parking CH Turawa Park. Dystans rozbiegania w zależności od grupy lub grup waha się od 10 do 18 km.

Wszystkie szczegóły dotyczące środowych spotkań, godzin rozpoczęcia, tras oraz miejsc spotkań zawsze są dostępne na naszym fanpage`u na Facebook`u

Miejsce spotkania : Stadion ul. Sosnkowskiego 12 Opole (sezon jesienno -zimowy)

GPS : 50.673959, 17.950005

Start : 18:00

Miejsce spotkania :Parking pod sklepem "KiK" CH Turawa Park - Zawada ul. Dębowa  (sezon wiosenno - letni)

GPS : 50.685773, 17.982309

Start : 18:00

Piątki

 


Piątek to Wieczorne Bieganie na Bolko czyli idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem spotkanie. Podczas tego treningu grupa bądź grupy w komfortowym "plotkowym" tempie przemierzają Wyspę Bolko. Jedna pętla to od 3.5 do 5 km. Po każdej pętli ekipa czeka na wszystkich uczestników i rusza na kolejną pętlę. Ilość pętli dowolna zazwyczaj uczestnicy piątkowego spotkania pokonują trzy do czterech pętli. W zależności od wariantu trasy. 

Tras biegowych jest kilka dobierane są na miejscu w zależności od ilości oraz poziomu zaawansowania uczestników. W okresie jesienno - wiosennym gdy zmrok zapada wcześniej trasa może prowadzić tylko oświetlonymi ścieżkami wyspy.

Wszystkie szczegóły dotyczące środowych spotkań, godzin rozpoczęcia, tras oraz miejsc spotkań zawsze są dostępne na naszym fanpage`u na Facebook`u

Miejsce spotkania : plac zabaw za zielonym mostem im. I. Sendlerowej

GPS : 50.657614, 17.921489

Start : 18:30


 


Niedzielne spotkania są tzw. spotkaniami sezonowymi. Odbywają się przez cały rok lecz z różną częstotliwością. Rozbiegania odbywają się najczęściej w lasach w pobliżu Opola (Grudzice lub Zawada) , Prószkowa i Ozimka (Trasa PagóRace). Miejsce startu, godzina, trasa oraz dystans może się zmieniać.  Dlatego zachęcamy do śledzenia naszego fanpage`a na Facebooku. Tam zawsze z kilkudniowych wyprzedzeniem informujemy o treningu i tworzymy wydarzenie.